Desmit rudeņus, ziemas, pavasarus un vasaras Meirānu tautas nams svētkos ir pieskandināts ar tradīciju kopas "Sietiņš" dziesmām.
8. novembrī Meirānu tautas namā norisinājās koncerts, uz ko tika aicināts ikviens. Tradīciju kopa "Sietiņš" skanīgi un sirsnīgi kopā ar draugiem, agrāko laiku dziedātājiem un atbalstītājiem atzīmēja kolektīva 10 gadu jubileju. Pirmsākumos kolektīvu vadīja Ina Bidiņa, bet 10 gadu kopu vada Velga Gavare. Koncertā skanēja latviešu tautas dziesmas, ziņģes – temperamentīgas melodijas un ritmi. Krāšņs papildinājums dziesmai bija Meirānu tautas nama dāmu deju grupas "Magones" raiti izdejotās dejas.
Katra no dziedātājām "Sietiņam" ir veltījusi sirdi un dvēseli. To varēja redzēt, ka dalībniecēm ir liela vēlēšanās dziedāt un tiekties uz kolektīva izaugsmi. Kā bijusī "Sietiņa" dalībniece varu raksturot kolektīvu, ka tas ir enerģijas pārpilns, ar labu humora izjūtu un māku priecāties un dziedāt. "Sietiņa" raksturīgākā iezīme ir spēja atklāt dziedātā saturu, to izvēršot kā priekšnesumu ar darbību, pat radot teatralizētu uzvedumu. Dalībnieces prot ne tikai dziedāt, bet arī pašas gatavo dažādas maskas. Jubilejas reizē mazajā zālē varējām novērtēt izstādē "Sietiņa" sievu dažādu amatu prasmes.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.11.2014.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto