Sieviešu vokālajam ansamblim „Veldze" 15. novembrī aizritēja 18 dziesmoti gadi.
Ansamblis ir dibināts 1996. gada 15. novembrī, un tā vadītāja no pirmās dienas līdz šodienai ir možā, labestīgā Edīte Birka.
Ansambļa pirmajā sastāvā bija Lidija Spilberga, Veronika Bārbale, Marija Lapsiņa, Daiga Akmentiņa, Vija Ločmele, Rita Zvejniece, Emerita Čačka un Elza Bērziņa.
Mainoties dažādiem sadzīves apstākļiem, mainījās arī ansambļa sastāvs. Ansamblī ienāca Ruta Vanaga, Anita Balode, Vita Vītoliņa, Marija Laure, Meldra Midega un Dzintra Šuma.
Mūsu ansambļa repertuārā ir vairāk nekā 140 dziesmu, katra ar savu piemērotību gan gadalaikam, gan cilvēka dzīves mirklim. Dziesmās ir saklausāms gan mažora, gan minora piesitiens. Ir arī gana jestras un drastiskas dziesmas. Bet visas kopā ir mūsu ansambļa sirdsdziesmas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.11.2014.
Madonas pilsētas kultūras nama
senioru sieviešu vokālais ansamblis „Veldze" un
Marija Lapsiņa