Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) atbalsta Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža aicinājumu 12. Saeimai un jaunizveidotajai valdībai steidzami pievērst uzmanību kritiskajai situācijai Valsts policijā, kur zemā atalgojuma dēļ pēdējos gados strauji samazinājies darbinieku skaits. Līdztekus darbinieku skaita samazināšanai mazinājās policijas darbinieku efektivitāte, izmeklējot krimināllietas, it sevišķi sarežģītas.
Latvijā izmeklētāju darbs ir katastrofālā līmenī, to atzina arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Daudzi policijas darbinieki ir spiesti papildus strādāt citos darbos, kas nav saistīts ar dienestu policijā. Tādējādi šo darbinieku iegūtās zināšanas, pieredze, informācija tiek izmantota nelietderīgi. Turklāt papildu darbs ārpus dienesta Valsts policijā negatīvi ietekmē darbinieku iespējas pilnvērtīgi atpūsties, pilnveidot sevi, izglītoties, kā arī ar laiku tiek nodarīts kaitējums darbinieku veselībai.
Katastrofālais Valsts policijas finansējums nodara milzīgu kaitējumu valsts iekšējai drošībai. Turklāt liegtas iespējas nodrošināt policijas darbiniekus ar formastērpu, ar piemaksām par virsstundu darbu, netiek izmaksāti cita veida ar likumu noteikti pabalsti. Valsts vairs neizmaksā pabalstu sakarā ar bērna piedzimšanu, tādējādi pametot ģimeni ar bērnu likteņa varā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.11.2014.
Autors: ARMANDS AUGUSTĀNS,
Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs