Pagājušajā svētdienā – 16. novembrī – Madonas kultūras namā notika Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts pašdarbības kolektīvu svētku koncerts, kura laikā tika arī pasniegti 37 pašvaldības apbalvojumi – Goda diploms un Goda zīme, Atzinība un Pateicība.
Pašvaldības apbalvojumu par ieguldījumu Madonas novada attīstībā un novada vārda popularizēšanu saņēma visdažādāko profesiju un dzīves gājuma cilvēki. To vidū – ārsti, pedagogi, sociālās palīdzības un sabiedrisko organizāciju pārstāvji, radošie un kultūras ļaudis, sportisti un sporta veterāni, kā arī sabiedriskie darbinieki, zemnieki no Ļaudonas, Barkavas, Mārcienas, Bērzaunes, Sarkaņiem, Vestienas un Madonas.
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, svētku priekšvakarā uzrunājot Madonas novada iedzīvotājus un viesus, atzina, ka saviļņojoši redzēt tik kuplu pasākuma apmeklētāju skaitu, kas līdz šim bijis lielākais.
– Tas ir mūsu kopības un piederības Latvijai izjūtu apliecinājums. Šīs personiskās izjūtas, kas apliecina piederību Latvijai, vēlmi sniegt un just pozitīvas emocijas, šodien izjūtam asāk nekā citkārt. 2014. gads nav tāds, kādi ir bijušie iepriekšējie. Tas ir zīmīgs ar daudziem notikumiem pasaulē, kuri parāda to, cik stipriem un modriem mums jābūt. Atskatoties pagātnē, varam būt ļoti lepni par to, ko mūsu vectēvi un vecvectēvi gadsimtos ir sarūpējuši. Šogad Latvijai svinam 96. gadskārtu. Diemžēl neatkarīgi neesam bijuši visu šo laiku, vien 46 gadus. Pārējie 50 gadi pagāja cerot, ka reiz iegūto neatkarību izdosies atjaunot. Manuprāt, varam pamatoti lepoties ar to, ko ir izdevies sasniegt, – esam bijuši Dieva svētīti un izredzēti, jo no vairākiem tūkstošiem pasaules tautu latviešiem ir izdevies tikt pie savas valsts, kuru ir tikai 200. Mēs savu valsti esam izcīnījuši, atguvuši un nostiprinājuši, – svinīgā pasākuma apmeklētājus uzrunāja Andrejs Ceļapīters.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.11.2014.
Autore: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto