Ļaudonas pagasta bibliotēkā kopš septembra tika uzsākts izstāžu cikls „Es kolekcionēju…". Ciklā kā otrā izstāde apskatāma neliela daļa no skolnieces DIĀNAS SKUŠĶES zilonīšu kolekcijas, kurus viņa krāj jau kopš bērnības.
Jāteic, ka tieši zilonīšu kolekcionēšana ir gana izplatīta, jo šie sauszemes lielākie zīdītāji simbolizē laimi, veiksmi un izaugsmi – kurš gan to nevēlētos veicināt arī savā ikdienā?
– Pirmos zilonīšus kā laimes simbolu man uzdāvināja vecmamma, kad biju kādus 3 gadus veca. Ar laiku zilonīši tika sadāvināti vairāki, tā nu sāku apsvērt domu tos kolekcionēt. Par to zināja arī draugi un radi, tāpēc bieži zilonīšus saņēmu dzimšanas dienas dāvanā, kā arī tuvākie radi tos ikreiz veda no ārzemju braucieniem kā suvenīru. Zilonīši man ir no dažādām valstīm –
protams, no dažādām vietām Latvijā, no Lietuvas, Somijas, Polijas, Grieķijas, Čehijas, Spānijas u. c. Pati no minētajām valstīm esmu pabijusi Lietuvā, Polijā un Somijā, – pastāsta Diāna Skušķe.
Grūti tā noteikt, kurš ir mīļākais zilonītis visā kolekcijā, bet īpaši skaists esot mammas atvestais no Spānijas – tas veidots kā mozaīka visās varavīksnes krāsās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.11.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto