Vairāki "Stara" lasītāji interesējās, kā notiek izvirzīšana Madonas novada apbalvojumiem.
Kā nesen aizvadītajā domes ārkārtas sēdē atzina šogad izveidotās Madonas novada pašvaldības apbalvojumu piešķiršanas komisijas vadītāja Solvita Seržāne, diskusijas par apbalvojumu piešķiršanu komisijas locekļu vidū bijušas garas un spraigas, taču ir izdevies vienoties par to cilvēku sarakstu, kas izvirzāmi apbalvošanai ar Goda diplomu un Goda zīmi, kā arī Atzinību un Pateicību.
Līdz komisijas izveidei par novada domes izveidoto un apstiprināto apbalvojumu piešķiršanu pēc domē iesniegtajiem un administratīvajā nodaļā apkopotajiem ierosinājumiem par attiecīgo personu vai iestāžu apbalvošanu lēma domes komiteju vai pašvaldības domes sēdēs. Lai šo procesu atvieglotu un vienkāršotu, kā arī nodrošinātu sabiedrības pārstāvju iesaisti apbalvojamo kandidātu vērtēšanas procesā, tika izveidota apbalvojumu piešķiršanas komisija, kas uz savu pirmo sēdi sanāca šā gada marta nogalē.
– Komisijā, tai vairākas reizes sanākot, ir daudz diskutēts par to, kādu apbalvojumu konkrētajai personai piešķirt. Esam arī aptuveni 10 personu apbalvošanu atlikuši, jo tam piemērotāks laiks būtu nākotnē, – norādīja Solvita Seržāne.
Deputāts Andris Sakne domes sēdē rosināja pašvaldības apbalvojuma piešķiršanu apvienot ar naudas balvu, kam Goda diploma saņemšanas gadījumā nevajadzētu būt mazākai par minimālo algu valstī.
Solvita Seržāne atzina, ka par šo jautājumu diskusijas ir bijušas arī komisijā un šāds priekšlikums, kas paredz grozījumus pašvaldības nolikumā par Madonas novada pašvaldības Goda diploma un Goda zīmes, Atzinības un Pateicības piešķiršanu, varētu nākotnē parādīties domes sēdes darba kārtībā.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS