8. novembrī pulksten 11 Madonas pilsētas 1. vidusskolā notiks Vidzemes augstienes novada stāstnieku konkurss „Teci, teci, valodiņa".
Konkursu Madonā organizē folkloras kopas „Vērtumnieki" vadītāja Ingrīda Grudule. Labākie stāstnieki tiks izvirzīti stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa" finālam, kas 29. novembrī notiks Rīgā.
Konkursa mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, stāstījumu folkloras aktualizēšana XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku folkloras programmā.
Konkursā piedalīsies bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās.
Stāstījums jāsagatavo latviešu literārajā valodā, dialektā vai izloksnē. Uzstāšanās ilgums ir ne vairāk par piecām minūtēm. Jaunākajā (1.-4. klase) un vidējā grupā (5.-6. klase) skolēni gatavo latviešu vai citas tautas pasaku, vienu neparastu gadījumu no savas vai vecāku, radinieku, draugu dzīves, vienu īsu sižetisku prozas žanru, piemēram, ātrrunu, spoku stāstu, anekdoti. Vecākajā grupā (7.-12. klase un studenti) dalībniekiem ir iespēja brīvi izvēlēties, kādi un cik stāsti tiek sagatavoti konkursam. Žūrija piešķirs Mazā, Lielā un Dižā stāstnieka titulus.
Autore: INESE ELSIŅA