Sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru Madonas novadā un Jēkabpilī tiek īstenots projekts "Solis pretī".
Tas ir solis pretī jauniešiem, kas atrodas Jēkabpils cietumā, lai sekmētu viņu stabilitāti atgriezties "ārpasaulē", savukārt brīvībā esošajiem jauniešiem no Madonas novada veidotu plašāku redzesloku un izpratni par vērtībām.
Projekts tiek veikts apmācību par neformālās izglītības programmu īstenošanu ieslodzījuma vietās "Šķeļot viļņus" ietvaros. Aktivitātē iesaistīti astoņi Jēkabpils cietuma jaunieši un divpadsmit Madonas novada jaunieši.
Tā kā jau trīs reizes madonieši apmeklējuši ieslodzījuma vietu un šobrīd notiek projekta izvērtēšanas darbs, vaicāju grupas vadītājam Gatim, kādi ir kopīgie secinājumi.
– Projekta darba grupa vairākkārt bijusi ieslodzījuma vietā Jēkabpils cietumā. Rezumējums ir tāds, ka joprojām cenšamies lauzt sabiedrības un paši savus stereotipus par cilvēkiem, kas nonākuši ieslodzījumā, – pastāstīja projekta vadītājs, Kalsnavas jauniešu centra jaunatnes lietu speciālists Gatis Teilis. – Viesojoties pie šiem jauniešiem, sapratām, ka viņi ir atvērti, ieinteresēti, un mēs kā grupa ar ieslodzītajiem ļoti saradām. Darbojāmies ar jauniešiem, kuru vecums ir no 19 līdz 26 gadiem, pārsvarā ieslodzījumā viņi atrodas par zādzībām, kas veiktas dažādu apreibinošu vielu ietekmē.
Kopā ar Madonas jauniešiem ieslodzījuma vietā pabija arī biedrības "Roku rokā" vadītāja Dace Dzilna, tāpat Jēkabpils cietuma psiholoģes.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.11.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto