Var tikai apbrīnot ANNAS VIĻUMSONES nezūdošo optimismu, interesi par notiekošo un gaišo prātu, 105. jubileju sagaidot. Lai gan pārkāpts tik ievērojama gadu skaita slieksnis, Annas tante labprāt pačaloja ar katru sveicēju, saskandināja uz savu un ciemiņu veselību, kā arī sparīgi pūta svecītes 105. dzimšanas dienas tortē.
Zīmīgajā 4. novembrī Annu Viļumsoni sveica draugi un radi, bijušie kolēģi no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja, kā arī Madonas novada pašvaldības un Dzelzavas pagasta pārvaldes pārstāvji.
Madonas novada domes deputāts Andris Sakne, vēlot jubilārei veselību un vēl ilgus dzīves gadus, atzīmēja: – Annas kundze šobrīd ir vienīgā, kas sagaidījusi tik iespaidīgu vecumu. Arī internetā neatradu, ka būtu kāds vienaudzis. Mēs vēlam, lai izdodas pārspēt pašreizējo Latvijas rekordu – 113 gadu, tas jau nav vairs nemaz tik tālu. Galvenais, lai tikai turas veselība!
Veselība viņai gan pirms kāda gada mazliet sašķobījusies, tāpēc izlemts no dzīvokļa Madonā pārcelties pie māsasmeitas Dzintras Liniņas Dzelzavā. Te arī vienkāršāka iziešana ārā, lai paelpotu svaigo lauku gaisu, kas jubilārei ir tik svarīgi. Dzintra Liniņa atklāja: – Annas tante ļoti turas, liela nozīme noteikti ir tam, ka viņai patīk veselīgs dzīvesveids, katru dienu vajag svaigu gaisu. No rīta obligāta ir rīta tualete, kārtīgi nomazgāties, tad brokastis. Savu reizi palasām avīzi, televizoru gan vairs neskatās, jo dzirde un saskatīšana vairs nav tāda kā agrāk. Radio gan skan visu diennakti, arī naktī klausās līdzi visus raidījumus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.11.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto