Šis gads saistībā ar klaiņojošajiem dzīvniekiem būs aizritējis zem diezgan lielas jautājuma zīmes. Pēc tam, kad gada sākumā Madonas novada pašvaldība lauza līgumu ar iepriekšējo dzīvnieku patversmes apsaimniekotāju, diezgan ilgi bija tikai runas un diskusijas, taču klaiņojošo dzīvnieku problēmas risināšanā konkrēta virzīšanās uz priekšu nesekoja.
Pēc likuma iedzīvotājiem būtu jāziņo par katru klaiņojošu dzīvnieku un pašvaldībai – tie jāizķer un jāizmitina, tomēr visas šīs samezglotās situācijas dēļ iedzīvotāji, kā novērojis laikraksts, pārsvarā gadījumu joprojām īsti nezina, pie kā vērsties un kam šādās situācijās būtu jāpalīdz.
Dzīvnieku patversme Praulienas pagasta „Lazdonītī" vēl šobrīd stāv tukša, nav labiekārtota un lielu rosību tur nemana. Rādās, ka nu beidzot Madonas novada pašvaldība tomēr ir apņēmusies vismaz pamazām sākt ieviest kārtību klaiņojošo dzīvnieku jautājumā.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters uzsver, ka jau šobrīd pašvaldība ir gatava īslaicīgi izmitināt noklīdušos dzīvniekus un meklēt tiem esošos vai jaunus saimniekus. Tāpat arī rasts risinājums bezsaimnieka kaķiem –
pašvaldība īsteno visā pasaulē plaši pielietoto un par humānāko atzīto programmu „noķer-sterilizē-atlaiž".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.11.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto