Tāpat kā Sarkaņu pagasta pārvalde, arī Biksēres bibliotēka atkal ir atgriezusies savās mājās – Biksēres muižas telpās. Pagaidām vēl rit darbi, lai sakārtotu visu mantību, sarindotu pārvestās grāmatas plauktos. Vēl tikai nupat tiek atjaunots pieslēgums publiskajā interneta pieejas punktā. Muižas telpās Biksēres bibliotēka lasītājiem durvis vērs novembrī.
Bibliotēkas vadītāju Didzi Akmentiņu sastapām pirms nedēļas, kad viņš saiņoja vaļā grāmatu pakas, šķiroja un kārtoja tās plauktos. – Vēl jau šonedēļ ir, ko darīt, jo pārvākšanās nav viegla. Trīs dienas vajadzēja, lai pārvestu visu bibliotēkas inventāru, grāmatu saiņus no Ramaņa ielas 6, kur bijām apmetušies Biksēres muižas remonta laikā, uz bibliotēkas telpām. Taču pārvest visu mantu ir viena daļa no darba, iekārtošanās prasa savu laiku. Gribas kaut ko jaunu, vecais neder, un rodas vajadzība visu uzlabot. Grāmatas ir izrevidētas, un tās, kas nav lasītāju kustinātas, kas ir ieplīsušas, salieku kastē, ko domāts vest makulatūrai. Vietā nāk jaunas grāmatas, un pa pusei grāmatas jau ir ieņēmušas savu vietu, – pastāstīja Didzis Akmentiņš.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.10.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto