MEIRĀNU tautas nama dāmu deju grupa „Magones" darbību uzsāka šā gada pavasarī, pateicoties deju skolotājas Ilzes Purpļevičas uzņēmībai un tautas nama vadītājas Ingas Aizsilnieces atsaucībai.
– Atceros, pirmā sanākšana, kad ierados pie Meirānu meitenēm, bija 29. aprīlī. „Magones" ir dāmas labākajos gados – priecīgas, atraktīvas, radošas. Sākumā bija 12 dejotājas, tad nedaudz atkrita. Bet visu vasaru esam cītīgi darbojušās. Mēģinājumi notiek divas reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās. Ir bijušas arī uzstāšanās – esam viesojušās valsts sociālās aprūpes centra filiālē „Lubāna" Rupsalā, senioru deju kolektīvu vadītāju seminārā Degumniekos, jo, lai arī neesam senioru kolektīvs, sākām tieši ar senioru dejām. Tās ļoti palīdz iesācējiem kolektīviem, kaut vai ar to vien, ka tur ir vienkārši soļi, ne tik sarežģīti zīmējumi. Tagad gan jau mēģinām kaut ko jestrāku. Šogad vēl mēs piedalīsimies Meirānu tradīciju kopas „Sietiņš" 10 gadu jubilejā, arī valsts svētkiem veltītajā pasākumā, – stāsta Ilze Purpļeviča. – Pamazām domājam arī par nākamā gada plāniem, kas ir visai lieli – 20. un 21. jūnijā Rēzeknes novadā tiek plānots pirmais starptautiskais sieviešu deju kolektīvu festivāls, un es esmu šo svētku deju kolektīvu koordinatore. Līdz 15. novembrim vēl norit pieteikšanās festivālam, pēc tam būs semināri to deju kolektīvu vadītājiem, kuri būs apliecinājuši savu gatavību piedalīties festivālā. Cerams, ka tas mums visiem izdosies, jo īstenībā dāmu deju kolektīviem kopīgu deju nav, tādu kopīgu svētku – arī ne. Sapulcējas kādā kultūras namā, padejo, bet vairāk arī nekā nav, tāpēc Latvijas Senioru deju apvienība nolēma, ka vajag šādu festivālu. Ceru, ka uz to tiks gan „Magones", gan arī otrs mans vadītais kolektīvs – „Orhidejas" no Degumniekiem.
Autore: BAIBA MIGLONE