16. un 17. oktobrī SIA "LLKC" Madonas nodaļa rīkoja divu dienu izglītojošo semināru par "Leader" apguvi iepriekšējā plānošanas periodā un iespējām nākotnē.
Semināru "Vietējo rīcības grupu darba efektivitātes palielināšana" organizēja SIA "LLKC" Madonas nodaļas uzņēmējdarbības konsultante Anita Briška sadarbībā ar Madonas novada fonda vadītāju Jogitu Bauni. Sarunas ievadā Jogita Baune iepazīstināja ar pētījumu par vietējās attīstības stratēģijas "Madonas novada fonda darbības stratēģijas 2009.-2013. gadam" ieviešanu. Nesen iedzīvotāji, biedrību aktīvisti un uzņēmēji, kuri piedalījušies "Leader" projektu sagatavošanā, ieviešanā bijušā Madonas rajona teritorijā, tika aicināti uz sarunu par īstenoto projektu devumu un izmantošanu ikdienā. Pētījumu ""Leader" projektu radītā situācija un iespējas" Madonas novada fonda uzdevumā veica Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta pētnieces Agita Līviņa un Sarmīte Rozentāle. Jogita Baune uzsvēra, ka pozitīvais ir fakts, ka "Leader" projektiem piešķirtā nauda ir apgūta un iedzīvotāju apmierinātības rādītājs ir labs: – Arī nākamajā plānošanas periodā "Leader" programma turpināsies, vien akcents tiks likts uz uzņēmējdarbību. Iepriekšējā plānošanas periodā projektus iesniedza un īstenoja gan biedrības, gan uzņēmēji, gan pašvaldības. Pētījumā tika atklāts, kāda ir situācija "Leader" projektu īstenošanā uzņēmējdarbībā, kādus pakalpojumus uzņēmēji pēc projektu realizācijas piedāvā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.10.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
ANITAS BRIŠKAS foto