15. oktobrī pašvaldību kultūras centru vadītāji un kultūras darba organizatori no visas Latvijas tikās ikgadējā forumā.
Tikšanās tradicionāli tika veltīta kultūras jomas un kultūras centru darbības aktualitātēm. Šogad foruma mērķis bija gūt ierosmi un apmainīties ar idejām, gatavojoties Latvijas simtgades svinībām 2018. gadā.
Klausoties dažādu viedokļu līderu lekcijas un referātus par kultūras centru lomu Latvijas vēstures gaitā un arī šobrīd, piedaloties diskusijās, foruma dalībnieki tika aicināti domāt par kultūras centru dalību valsts simtgades svinībās. Galvenie foruma jautājumi bija – „kā vēlamies sagaidīt un svinēt Latvijas simtgadi", „ko kultūras centri kā sabiedrībai pieejama un nozīmīga kultūras institūcija nākamo četru gadu laikā var darīt, lai iesaistītu savu kopienu šajās norisēs".
Kultūras ministre Dace Melbārde uzsvēra, ka Latvijas simtgades svinību mērķi ir stiprināt valsts gribu, piederības izjūtu, stimulēt pašorganizējošus procesus un sadarbību, aktualizēt Latvijas vēsturi un definēt Latvijas kā 21. gadsimta nacionālas valsts identitāti. Ministre akcentēja jauniešu pašiniciatīvu un kultūras pārstāvju uzdevumu – rosināt paliekošu Latvijas vērtību un simbolu radīšanu.
Latvijas Nacionālā kultūras centra direktora vietniece Signe Pujāte piebilda, ka foruma nolūks bija iedvesmot sadarbības partnerus reģionos jaunu, oriģinālu un ilgtspējīgu ideju radīšanai, lai visi kopā godam sagaidītu un svinētu Latvijas simtgadi.
Jau oktobra beigās un novembrī tiks organizēti pieci Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkoti reģionālie semināri, kuros tiks apspriesti uzdevumi, kas saistīti ar kultūras centru darbības un satura pilnveidi.
Autore: INESE ELSIŅA