"Kļavu lapas šoruden izskatās savādi – ar lieliem melniem punktiem – kā ar indiešu "dzimumzīmēm". Arī lakstaugiem (peonijām) ir redzēti melni apaļi plankumi uz lapām. Kas tas ir? Vai kāda slimība? Kas notiks ar augiem nākamgad?"
Ar šādu vaicājumu redakcijā griezās Janīna B. no Bērzaunes.
Atbildi lūdzu VAAD Augu aizsardzības departamenta Integrētās augu aizsardzības daļas vecākajai referentei Intai Jakobijai: – Melnie plankumi uz kļavu lapām ir pēdējos gados izplatītās kļavu melnkreves pazīmes. Slimība inficē tikai kļavas. Nav novērots, ka melnkreves infekcija ietekmētu kļavu dzīvotspēju. Ja šobrīd uz peoniju lapām ir plankumi, tie, visticamāk, ir radušies dabiskas novecošanās procesā.
Sagatavoja IVETA ŠMUGĀ