Lai piesaistītu uzmanību, daudzviet rudenī rīkotajiem gadatirgiem ir doti nosaukumi – Ābolu svētki, Sīpolu svētki, bet madoniešiem tie ir Kartupeļu svētki.
Rudens gadatirgu ar nosaukumu Kartupeļu svētki, kas šogad norisinājās jau 16. reizi, vēl neviens nav patentējis, un tas jau pieder pie mūsu pilsētas zīmoliem. Tradīciju rīkot Kartupeļu svētkus Madonā aizsāka kādreizējais uzņēmums "Ziemeļu nafta", tagad stafeti pārņēmusi Madonas novada pašvaldība. Kartupeļu svētki tikuši rīkoti gan laukumā pie bijušās "Ziemeļu naftas", gan Saieta laukumā, bet šoruden tie notika pavisam citā vietā – pie daudzfunkcionālās sporta halles, izmantojot Gaujas, Kalna ielas posmus. Tas, ka 11. oktobrī tradicionālie Kartupeļu svētki notika reizē ar "Madonas uzņēmējdienām 2014", bija ieguvums visiem, jo tos apmeklēja līdz šim lielākais interesentu skaits – vairāk nekā 4000 pilsētas, Madonas un kaimiņu novadu iedzīvotāju, viesu, kas ne tikai iepazinās ar piedāvājumu, bet arī ko sev vajadzīgu iegādājās. Savukārt uzrunātie iebraucēji teica, ka bijis grūti atrast Kartupeļu svētku norises vietu, jo nav bijis norāžu, kā arī radušās problēmas ar automašīnas novietošanu, jo tik daudz "ratu" un ļaužu bija sabraukuši uz abiem pasākumiem.
Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma vērtēja, ka svētki izdevušies, jo pats Dievs smaidīja no debesīm, bija parūpējies par pasakainiem laikapstākļiem (ja būtu tāds lietains laiks, kā svētdien, diez vai cilvēkiem patiktu staigāt pa gadatirgu, tas nebūtu tik apmeklēts). Uz vaicājumu par to, cik daudz bija otrās maizes tirgotāju, viņa atbildēja: – Kartupeļu svētkos kartupeļu pietika, kaut audzētāju bija maz. Pavisam tupeņus tirgoja astoņās vietās, daži – pat divās vietās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.10.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto