Jau vairākas reizes ar nolūku pasniegt franču valodu Cesvainē ir viesojies skolotājs no Francijas Fransiss Betbēzs Difrenuā (Francis Betbèze Dufrenoy).
Arī nākamajā nedēļā, pēc neliela pārtraukuma, viņš ieradīsies Cesvainē, lai uzturētos tur no 20. līdz 30. oktobrim. Šajā sakarā neliela saruna ar skolotāju par viņu pašu un par franču valodas pasniegšanas projektu.
– Betbēza Difrenuā kungs, šis būs jau trešais gads, kopš jūs braucat pie mums no Francijas, lai pasniegtu franču valodu Cesvainē. Pastāstiet, lūdzu, mūsu lasītājiem, kā jūs nonācāt pie šiem kursiem?
– Kad es iepazinos ar Grašu bērnunama vadību un personālu, izjutu lielas simpātijas pret viņiem. 2011. gadā bērnunama vadība meklēja kādu, kurš varētu mācīt franču valodu personālam un audzēkņiem. Arī Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats man teica, ka latvieši interesējas par franču valodu. Un tā kursi iesākās – vispirms 2011. gada novembrī, tad 2012. gada februārī, jūnijā un novembrī un 2013. gada martā. Nodarbības notika divas reizes nedēļā vairākās grupās, un kursanti ieradās arī no Madonas un citām vietām. Diemžēl veselības stāvokļa dēļ man bija jāatliek vairāki paredzētie apmeklējumi, bet priecājos, ka varu tradīciju turpināt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.10.2014.
Ar FRANSISU BETBĒZU DIFRENUĀ sarunājās
VIESTURS RIKVEILIS