Kā esam informējuši, atbilstīgi Madonas novada domes lēmumam SIA „Madonas siltums" turpmāk (no 1. oktobra) ar siltumapgādi, tai skaitā siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un tirdzniecību, izmantojot tiešo norēķinu sistēmu ar klientiem, nodrošinās arī Liezēres pagasta iedzīvotājus.
Madonas novada domes deputāti kārtējā sēdē 29. septembrī nolēma piešķirt īpašas tiesības SIA „Madonas siltums" sniegt sabiedrisko pakalpojumu – siltumapgādes pakalpojums iedzīvotājiem Madonas novada Liezēres pagastā, kā arī uzturēt un atjaunot nepieciešamo tehnisko aprīkojumu, lai minētos pakalpojumus varētu sniegt atbilstīgi prasībām, kas noteiktas katram konkrētajam pakalpojumam. Tika noteikts lēmuma darbības termiņš līdz 2024. gada 1. septembrim.
Jārekonstruē siltumtrases
Kāpēc no siltumapgādes nodrošināšanas ir atteikusies Liezēres pagasta pārvalde? Liezēres pagasta pārvaldes vadītājs Viktors Abramovs šo soli skaidro ar nepieciešamību piesaistīt ES fondu līdzfinansējumu Liezēres pagasta Ozolu un Liezēres ciema siltumtrašu renovācijai, lai siltumsaimniecību varētu savest kārtībā.
– Šī un arī citu komunālo pakalpojumu nodrošināšanā līdz šim mums pagastā atšķirībā no dažiem citiem nebija izveidota SIA, līdz ar to tos sniedza pašvaldība. Bet projektus, kurā tagad piedalīsies „Madonas siltums" ar Liezēres siltumsaimniecību, var iesniegt tikai SIA. Ņemot vērā Madonas novada pašvaldības attīstības programmu un vīziju par to, ka siltumsaimniecība un ūdenssaimniecība vairākos pagastos tiks nodota lielajiem novada pašvaldības uzņēmumiem, nolēmām nemeklēt nekādus jaunus variantus un arī nedibināt pašiem savu SIA, turklāt tam nav arī laika, jo projekts ir jāiesniedz līdz 15. novembrim, tāpēc reālākais variants ir uzticēt SIA „Madonas siltums" siltumapgādes nodrošināšanu Liezēres pagasta iedzīvotājiem, – skaidro Liezēres pagasta pārvaldes vadītājs Viktors Abramovs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.10.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA