7. oktobrī Madonas novadā, Praulienas pagastā, policija saņēma vairākus zvanus no autovadītājiem par kādas kravas automašīnas dīvaino braukšanas manieri uz autoceļa Madona-Varakļāni.
Izbraucot uz norādīto ceļa posmu, Madonas policisti kravas automašīnu apturēja un konstatēja, ka 1964. gadā dzimušais Renault Magnum vadītājs pie stūres sēdies stiprā alkohola reibumā. Vadītāja izelpā konstatētas 2,99 promiles alkohola. Ieraugot alkometrā uzrādīto alkohola reibuma pakāpi un apzinoties atbildību par automašīnas vadīšanu reibumā, autovadītājs, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, policijas darbiniekiem piedāvāja naudu –
150 eiro. Šobrīd vadītājam jārēķinās ar kriminālatbildību. Policijā par kukuļdošanu sākts kriminālprocess, un sods par šādu pārkāpumu var būt brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.
Autore: SINTIJA VIRSE,
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas
vecākā inspektore