Ar krāsainām kļavu lapām un dzestriem rītiem esam sagaidījuši rudeni. Līdz ar to klāt ikmēneša tikšanās ar senioriem pasākumu ciklā „Dzīves un mākslas krāsās".
Pirmā tikšanās pēc vasaras notiks 15. oktobrī, tikšanās vieta un laiks nemainīgs – Madonas muzeja izstāžu zālēs pulksten 12.
Pirmo tikšanos veltīsim „Baltijas ceļa" stāstiem. „Baltijas ceļa" stāsti šogad ir UNESCO kultūras mantojuma nedēļas tēma, kas visā Latvijā notiek no 13. līdz 19. oktobrim. Tikšanās ietvaros pievērsīsimies notikumiem, kas risinājās pirms 25 gadiem. Katram no mums ir atmiņas par „Baltijas ceļu" – kāds ir stāvējis pašā ceļā, roku rokā ar kaimiņu, cits piedalījies ar domu spēku. Katra no liecībām ir vērtīga, tādēļ vēlamies šīs atmiņas saglabāt nākamajām paaudzēm, izveidot savu atmiņu stāstu kopumu. Tikšanās laikā piedāvāsim iespēju aplūkot informatīvo izstādi „„Baltijas ceļam" – 25".
Muzeja krājuma speciāliste Ilze Gaujēna pastāstīs par unikālu muzeja krājuma priekšmetu, kas ierakstīts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā un pašlaik aplūkojams vienā no muzeja izstādēm, – vēstuli uz bērza tāss no Sibīrijas. Savukārt muzeja mākslas izstāžu organizatore Monta Cimdiņa piedāvās nelielu ekskursiju izstādē „Porcelāna kolekcija. Rīgas mākslas porcelāns (1925-1940) no Pētera Avena krājuma".
Pēc tikšanās piedāvāsim aplūkot arī citas muzejā esošās izstādes: „Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam – 70", Andra Beitāna gleznu izstādi „LUMINA, LUMINA, process", „… es, mamma, tētis… (ĢIMENE)" un izstādi par novadnieku, fotogrāfu Valdemāru Upīti (06.09.1904. Jumurdas pag.-13.12.1998. Rīga).
Autore: ZANE GRĪNVALDE,
muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītāja