Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

12. Saeimas vēlēšanas

Redakcija

Autors • 07.10.2014.

Burtu lielums

Ir noslēgušās 12. Saeimas vēlēšanas, kas, neraugoties uz to, ka vēsturē tās ieies ar zemāko vēlētāju aktivitāti, ir atklājušas pašreizējo politisko spēku sadalījumu valstī.

Lai arī ar dažiem pārsteigumiem gan pašām politiskajām partijām, gan gluži personiski atsevišķiem deputātu kandidātiem, vēlēšanas ir parādījušas uzticēšanos līdzšinējai koalīcijai. – Kā jūs vērtējat 12. Saeimas vēlēšanas? – vakar vaicāju Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniekam Agrim Lungevičam, kas arī pats (ar labiem rezultātiem) kandidēja Vidzemes apgabalā ZZS sarakstā, kā arī Cesvaines novada domes priekšsēdētājam Vilnim Špatam.

Par rezultātiem esmu priecīgs
– Kopumā ar vēlēšanu rezultātiem valstī esmu ļoti apmierināts. Protams, būtu vēl labāk, ja kāda no latviskajām partijām tomēr būtu kaut ar minimālu vairākumu uzvarējusi, nevis „Saskaņa", bet kopumā rezultāti ir labi, un uztveru tos kā atbalstu valdošajai koalīcijai un arī valdībai, jo nemitīgas pārmaiņas, manuprāt, ne pie kā laba nenoved un ir vajadzīga zināma stabilitāte, – atzīst Agris Lungevičs. – Nedaudz mani pārsteidza, ka Saeimā ir ievēlēti 6 saraksti, tomēr tas pēdējo nedēļu uzrāviens gan „No sirds Latvijai", gan Latvijas Reģionu apvienībai bija tāds diezgan straujš, jo, manuprāt, vēl septembra sākumā aptaujas rādīja, ka 5% barjeru varētu pārvarēt tikai 4 partijas. Tas nozīmē, ka vēlētājiem tomēr ir kādas alternatīvas, ko viņi novērtē, un jaunas vēsmas ir svarīgas. Par rezultātiem Madonas novadā esmu priecīgs, jo mana pārstāvētā partija ZZS ir uzvarētāja, un es ļoti lielu paldies saku visiem vēlētājiem, kuri nobalsoja par ZZS. Es ļoti augstu to novērtēju, jo vēlētāju atbalsts arī man pašam ļāva pakāpties no 15. vietas uz 9. Tomēr kopumā priecājos, ka varu palikt novadā un turpināt iesāktās lietas.

Labākais variants
– Visvairāk mūsu novadā ir nobalsojuši par ZZS, seko „Vienotība" un Nacionālā apvienība. Es domāju, ka Cesvainei tas ir labi un arī rezultāti kopumā valstī ir labākie no tiem, kādi vispār varēja būt, – spriež Vilnis Špats. – Vienīgi mazliet bažīgu dara fakts, kāpēc tik daudzi ir nobalsojuši par ZZS. Iespējams, ka tas ir Lemberga faktors, kas nospēlēja, bet to, kas viss aiz tā slēpjas, daudzi nezina vai negrib zināt. Manuprāt, šī tendence ir visai bīstama, jo gaidāmas dažādu amatpersonu vēlēšanas un šie oligarhi, kas nāk līdz ar ZZS, varētu daudz ko ietekmēt. Bet, runājot par kopējiem rezultātiem, nav slikti, ka arī Reģionu apvienība ir iekļuvusi Saeimā. Vienā ziņā iepriecina arī fakts, ka starp ievēlētajiem ir diezgan daudz pašvaldību vadītāju vai deputātu. Tas varētu ļaut domāt, ka pašvaldību problēmas vairāk tiks risinātas. Vienīgā problēma ir tā, ka, kamēr viņi strādā pašvaldībā, mēs normāli kontaktējamies, bet, kad nonāk Saeimā, visi kļūst vienādi, ne vairs viņus sazvanīt, nekā…

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px