Nedēļas sākumā pagaidām nenoskaidrots vadītājs Madonā, Rūpniecības ielas un Raiņa ielas lokveida krustojumā, ar automašīnu sabojājis divas ceļa zīmes.
Vadītājs atstājis notikuma vietu, nepaziņojot par negadījumu policijai. Policija atgādina, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem gadījumos, kad negadījumā tiek bojāta trešās personas manta vai ir cietušas personas, noteikti ir jāziņo policijai. Neziņot par negadījumu un atstāt notikuma vietu var tikai tad, ja ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīts tikai viens transportlīdzeklis, nav cietuši cilvēki un nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai. Pretējā gadījumā, kad policija noskaidro vainīgo vadītāju (un lielākajā daļā gadījumu tas tiek izdarīts), vadītājam jārēķinās ar administratīvo atbildību par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu, neziņojot par to policijai. Par šādu pārkāpumu draud naudas sods no 70 līdz 700 eiro, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšana uz laiku no 3 mēnešiem līdz 2 gadiem vai bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanas.
Autore: SINTIJA VIRSE,
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas
vecākā inspektore