Izglītības darbinieku arodbiedrība sadarbībā ar Norvēģijas kolēģiem veica pētījumu, kurā noskaidroja, kas liecina, ka pedagoga darbs ir cienīgs.
Iegūtie atzinumi ir: darbs ir vajadzīgs sabiedrībai, darbs sniedz gandarījumu, un pedagogs to veic no sirds, ar prieku un godprātīgi, par to tiek saņemts cienīgs atalgojums, to atzīst un novērtē skolēni, viņu vecāki un sabiedrība, darbs veikts piemērotā, sakārtotā, drošā vidē, ir nodrošinājums ar atbilstošiem mācību līdzekļiem un materiāliem, ir karjeras izaugsmes iespējas.
LIZDA Madonas starpnovadu AO padome uzskata, ka ir svarīgi, lai pedagogi justos novērtēti no sabiedrības un izglītojamo puses, un nolemj organizēt eseju un zīmējumu konkursu "Mana(s) skolotāja(s)".
Konkursa dalībnieki ir Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu novada izglītības iestāžu izglītojamie.
Pirmsskolas un sākumskolas 1.-3. klašu izglītojamie zīmē zīmējumus uz A4 formāta lapas, 4.-12. klašu skolēni raksta eseju (viena A4 formāta lapa drukātā rakstā ar 12 izmēra burtiem vai līdz divas A4 lapas – ar roku rakstītas).
Līdz 29. septembrim katrā izglītības iestādē notiek konkursa pirmā daļa, kurā izvēlas 1-3 labākos darbus, kurus iesūta pa e-pastu [email protected] vai nosūta uz Saieta laukumu 1, Madonā, LV 4801 (409. kabinets).
1. oktobrī komisija izvērtē darbus. 3 labāko eseju un 2 labāko zīmējumu autori un pedagogi saņems balvas. Būs arī veicināšanas balvas.
2 esejas un 2 zīmējumi tiks publicēti laikraksta "Stars" 3. oktobra numurā.
Konkursa organizētāji un sponsori ir LIZDA Madonas starpnovadu arodorganizācijas padome. Lai veicas!
Autore: DACE CAUNE,
LIZDA Madonas
starpnovadu AP priekšsēdētāja