Svinot Cesvaines vidusskolas 95. dzimšanas dienu, 20. septembrī notika vidusskolas salidojums. Ar ekumenisko dievkalpojumu baznīcā, piemiņas brīdi pie skolas dibinātāja Alberta Vītola un skolotāja Harija Šulca atdusas vietām tika iesākta salidojuma programma.
Cesvaines pūtēju orķestris un tautisko deju kolektīvi sveica skolas absolventus, pedagogus un darbiniekus pie pils. Absolventiem skolas gaiteņi un klases telpas kā dzīvas atausa atmiņā, staigājot pa Cesvaines pili.
Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis uzrunā pauda kādā dokumentālajā filmā gūto atziņu, ka zināšanas ir vislielākais dārgums pasaulē: – Taču šodien, iespējams, mūsu skolēni ir vislielākais dārgums pasaulē, jo viņi no prasmīgiem skolotājiem saņem zināšanas. Ar lielu lepnumu varu teikt, ka jebkurš vidusskolas absolvents ir labi izglītots. Ikvienam vēlos teikt milzīgu paldies par to, ka esat ieguldījuši savu daļiņu darba, domas un zināšanu mūsu skolā. Visi kopā mēs esam to padarījuši tādu, kāda tā ir šodien.
Svētku reizē tika sumināta ne tikai skola un absolventi, bet arī pedagogi. Cesvaines novada dome ar Atzinības rakstu, kā arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) sveica skolas pedagogus Ingrīdu Evardsoni, Ausmu Ozolu, Valdu Sabuli, Veltu Kalniņu, Didzi Bauni. Savukārt LIZDA vēl sveica sporta skolotāju Zigmāru Gulbi, krievu valodas skolotāju Valentīnu Afanasjevu un sākumskolas skolotāju Ivetu Āboliņu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.09.2014.
Autore: KRISTĪNE VILCIŅA
AUTORES foto