Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Jaunā veidolā atdzimis centrālais laukums

Redakcija

Autors • 23.09.2014.

Jaunā veidolā atdzimis centrālais laukums
Burtu lielums

19. septembrī Skvēra svētku ietvaros Varakļānos tika svinīgi atklāts rekonstruētais centrālais laukums. Nu tas ir labiekārtots, bruģēts, ir izveidoti apstādījumi, kā arī ierīkota strūklaka, labirints un oriģināls saules pulkstenis.

Varakļānu novada kultūras darba metodiķe Kristīne Strode atskatījās centrālā laukuma izveides vēsturē: – Itāļu arhitekts Vinčenco Macotti bija iecerējis, ka jaunā pilsēta jābūvē pēc tā laika jaunākās modes. Pilsētas centrā jābūt lielam četrstūrainam laukumam, no kā uz visām pusēm jāatzarojas taisnām ielām. 18. gadsimta otrajā pusē arhitekta ieceri uzsāka realizēt. Tika nolīdzināts šis laukums, uz kura stāvam, un ielikti pamati kapelai un baznīcai. Bet darbi mazliet apsīka, jo arhitekta iecerētais plāns izrādījās par lielu tiem laikiem un apstākļiem. Taču jāteic, ka līdz mūsu dienām arhitekta ideja ir realizēta, un baltā pilsēta Varakļāni ir tapusi.
Kā atklāja Varakļānu novada muzeja vadītāja Terese Korsaka, tādējādi jau 18. gadsimtā pilsētas tēlam ielikti pamati. Turklāt ik gadsimtu katra paaudze atstājusi savu kultūrvēsturisko liecību, labiekārtojot centrālo laukumu. – Šodienas pasākums ir ar lielu vēsturisko nozīmi, jo šī ir jau ceturtā reize, kad esam labiekārtojuši centrālo laukumu, tātad katra paaudze ir atstājusi savu kultūrvēsturisko liecību, – pauda Terese Korsaka.
Arī Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs izteica prieku un lepnumu par vēl vienu skaisti sakārtotu vietu Varakļānos, aicinot iedzīvotājus to saudzēt un uzturēt.
– Laukuma rekonstrukcijā, īstenībā, gāja diezgan sarežģīti. Sākumā bija ļoti daudz dažādu ideju; mēs centāmies laukuma izskatu pielāgot dažādām interesēm. Kā arī visi zinām, ka centrālajā laukumā auga skaisti koki – egles, liepas, taču šis tas bija jāziedo šī projekta labā. Vislielākais prieks ir par to, ka projekta gaitā mums sanāca tikties ar cilvēkiem, kam darbs pie laukuma labiekārtošanas nāca no sirds. Vēlos pateikties galvenajiem palīgiem, kas šeit ieguldījuši savu darbu: projekta un idejas galvenajai autorei Loretai Erelei, projektētājiem – saules pulksteņa autoram Mārtiņam Gillam un AS „Komunālprojekts" no Jēkabpils. Lielāko daļu no šī visa uzbūvēja mūsu pašu uzņēmums konsorcijs „Austrumu būvnieks Plus". Ļoti veiksmīgi strādā būvuzraugs Jānis Zommers no SIA „Vires"- pateicību izteica Māris Justs.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.09.2014.

Autore: LAURA KOVTUNA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px