Šorīt pulksten 5.29 Latvijā sākās astronomiskais rudens, un arī sinoptiķi jau dažas dienas pirms gadalaika maiņas prognozēja, ka, sākot ar pirmdienu, jaukā atvasara beigsies – laiks kļūs gan vēsāks, gan lietaināks, bet naktī uz trešdienu gaidāms pat pirmais sals. Un tas nozīmē, ka jaunā apkures sezona vairs nav aiz kalniem – vēl dažas nedēļas, un, visticamāk, lielā daļā daudzdzīvokļu māju centralizēti tiks padots siltums.
To, kā jaunajai apkures sezonai gatavojas SIA „Cesvaines siltums", pagājušajā nedēļā devāmies skaidrot uz Cesvaini, bet, uzņēmuma pagalmā ieraugot milzīgās malkas grēdas, sapratām, ka tā ir vislabākā atbilde uz šo jautājumu. Arī SIA „Cesvaines siltums" valdes loceklis Aivars Baiers apstiprināja acīmredzamo – kurināmais Cesvainē ir iepirkts visai apkures sezonai.
– Malkas iegādei kredītu neņemam. Ziemā neko lielu pirkt neesam plānojuši, līdz ar to kurināmā iegādei līdzekļi ir. Kopā ar rezervi mums krājumā patlaban ir 3500 m3 malkas. Kurināmo jau daudzus gadus mums tradicionāli piegādā vietējie kocinieki. Savulaik ļoti laba sadarbība bija izveidojusies ar „Latvijas valsts mežiem", bet, kopš tur ir mainījušies iepirkuma noteikumi, līgumus galvenokārt slēdzam ar vairākiem vietējiem malkas piegādātājiem, kuri arī ir ieinteresēti malku pārdot mūsu uzņēmumam, jo mēs jau esam maksātāji, nepaliekam parādā un pildām līguma nosacījumus, – uzsver Aivars Baiers.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.09.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto