Madonas novada pašvaldības domes sēdē tika lemts par zemes lietošanas tiesību izbeigšanu.
Madonas novada pašvaldības domes sēdē izskatīja Sarkaņu pagasta pārvaldes 2014. gada 22. augusta iesniegumu ar lūgumu pieņemt lēmumu par zemes lietošanas tiesību izbeigšanu zemes pastāvīgajiem lietotājiem, kuri līdz 2011. gada 31. decembrim nenoslēdza zemes izpirkuma līgumus ar Hipotēku banku, saglabājot zemes nomas pirmtiesības uz to lietošanā bijušo zemi, noslēdzot zemes nomas līgumu.
Izvērtējot Sarkaņu pagasta pārvaldes rīcībā esošo informāciju, dome nolēma: izbeigt zemes pastāvīgās lietošanas tiesības lietotājiem vai to mantiniekiem, kuri līdz 2011. gada 30. decembrim nav noslēguši izpirkuma līgumu ar Hipotēku banku, un personām, kurām izbeigtas zemes lietošanas tiesības, saskaņā ar „Valsts un pašvaldības privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma" 25. panta 2. daļā noteikto, saglabāt zemes nomas pirmtiesības uz lietošanā bijušo zemi; ieskaitīt pašvaldībai piekritīgajās zemēs zemes vienības 2 ha platībā; uzdot Sarkaņu pagasta pārvaldei izsūtīt minētajiem zemes lietotājiem paziņojumu par zemes pastāvīgās lietošanas tiesību pārtraukšanu un piedāvājumu slēgt nomas līgumu un uzdot Sarkaņu pagasta pārvaldei slēgt nomas līgumus ar bijušajiem zemes lietotājiem.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS