Visbiežāk, dzirdot vārdu salikumu „trafarēta pašvaldības automašīna", pirmais, kas iešausies prātā, būs pašvaldības policija, retāk – kāds no komunālo pakalpojumu sniedzējiem, taču ir pašvaldības, kur ar atpazīšanas zīmēm ir aplīmētas arī citas pašvaldības sistēmā strādājošo darbinieku dienesta automašīnas, un jau tuvākajā laikā to skaitam pievienosies arī Madonas novada pašvaldība.
Jau šā gada sākumā Madonas novada pašvaldības domes deputātes Antra Gotlaufa un Jeuženija Adamoviča kolēģus rosināja apsvērt ideju par pašvaldības automašīnu aplīmēšanu ar pazīšanas zīmēm.
Jeuženija Adamoviča „Staram" atzina, ka viens no iemesliem, kādēļ iniciējusi šī jautājuma izskatīšanu, bijusi pieredze kādā no Rīgā rīkotām konferencēm, uz kuru sabraukušajiem pašvaldību pārstāvjiem auto bijuši trafarēti ar pašvaldības uzlīmēm.
– Šādi noformēts auto uzreiz parāda, kuru pašvaldību konkrētais darbinieks pārstāv. Atpazīšanas zīmes uz pašvaldības auto arī disciplinētu darbiniekus un radītu ciešāku saikni ar sabiedrību. Piemēram, pašvaldības uzņēmumam SIA „Madonas namsaimnieks" visi auto ir trafarēti. Esmu no pašiem uzņēmuma darbiniekiem dzirdējusi stāstus par to, ka, pamanot viņu auto, nereti tiem klāt nāk iedzīvotāji, lai pārrunātu viņus interesējošo jautājumu, – savu viedokli pamatoja Jeuženija Adamoviča.
Viņa minēja, ka mašīnu trafarēšana nepieciešama, lai pašvaldības iedzīvotāji varētu sekot līdzi, vai auto tiek izmantots tam paredzētajam mērķim.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.09.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS