Vasara ir veiksmīgi aizvadīta, nu klāt jau rudens. Par saules trūkumu šogad nevarējām sūdzēties, gluži otrādi – tā mūs lutināja īpaši dāsni. Zināms, ka pārmērīga uzturēšanās saules staros var negatīvi ietekmēt ādas veselību un izskatu. Tāpat arī rudens, ziemas tuvošanās uzliek par pienākumu parūpēties par ādas labsajūtu.
Kosmētiķe Mārīte Jagmane vērtē, ka rudenī mazāk ar ādas problēmām saskaras tie, kuri pēc sava ārsta ieteikuma vasarā atbilstīgi lietojuši aizsargkrēmus. Taču, ja piemirsts par aizsardzību pret sauli vai gluži vienkārši cilvēks ļoti ilgstoši sauļojies, pavadījis laiku saulē, var novērot pāris raksturīgākās sūdzības.
– Vasarā saule, tā teikt, ādu ir izdedzinājusi, sevišķi, ja cilvēks pret to nav sargājies vai ir pārmērīgi sauļojies. Tad izteiktākas kļūst dziļās grumbiņas. Tāpat ādā var būt zudis mitrums, tā zaudē elastību. Arī pašreiz, rudenī, saule turpina spīdēt, reizēm dienā gaiss iesilst virs +20 grādiem. Tātad ir jāturpina domāt par ādas veselību, – pauž Mārīte Jagmane.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.09.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA