Iestājoties septembrim, iedzīvotāji ne tikai steidz novākt izaudzēto ražu, bet arī pirms ziemas sezonas sakopt savus īpašumus. Šai ziņā Madonas pilsētā vienmēr čakli ir bijuši gan koplietošanas teritoriju uzturētāji – pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki, gan privātmāju iedzīvotāji.
Par to, ka sākušies sakopšanas darbi, Madonā liecina lielie atkritumu maisi, kas ir jau izvietoti vairākās vietās. Tajos tiek savāktas lapas un citi tā saucamie zaļie atkritumi.
Kā pastāstīja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, lielos maisus dārza atkritumiem, tāpat kā citus gadus, var saņemt arī iedzīvotāji. Vienīgi jāņem vērā, ka tos nedrīkst izmantot sadzīves atkritumiem, būvgružiem, kā arī lielgabarīta priekšmetiem un citiem līdzīgiem atkritumiem.
– Iedzīvotāji, kam tas ir aktuāli, par iespējām saņemt lielos maisus šonedēļ var interesēties, piezvanot man uz mobilo tālruni 26325419, bet, sākot ar pirmdienu, jāzvana Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciālistam Gatim Barbanam (mob. t. 28347251). Pēc tiem var ierasties paši, vai arī mēs tos aizvedīsim uz norādīto adresi un, tāpat kā iepriekšējos gados, tad, kad maisi būs piepildīti, tos bez maksas arī izvedīsim. Katrā ziņā iedzīvotāji var sākt sakopt īpašumus, vākt lapas, tāpat izgriezt kādus zarus utt. – ar maisiem mēs nodrošināsim. Arī paši tos izmantojam, jo lapas jau tomēr ir sākušas krist no kokiem. Tuvākajās dienās tiks uzsākti arī citi darbi. Ar tehniku ir jāsāk slaucīt ielas, jāsavāc smiltis jeb – citiem vārdiem – pamazām jāsāk gatavoties ziemas sezonai. Tiks izsludināts iepirkums par ielu kaisāmā materiāla (sāls) iegādi, tāpat autoservisā jāpārbauda ielu kopšanas tehnikas gatavība, – informēja Guntis Ķeveris.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto