Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Zibakcija Madonas 1. vidusskolā

Redakcija

Autors • 03.09.2014.

Zibakcija Madonas 1. vidusskolā
Burtu lielums

2. septembra rīts Madonas pilsētas 1. vidusskolas kolektīvam sākās ar savdabīgu zibakciju, kuras laikā skolēni un skolotāji sadevās rokās ap skolu, lai aktualizētu laiku pirms 25 gadiem, kad „Baltijas ceļā" pulcējās cilvēki no trim Baltijas valstīm.

Pirms akcijas iesākuma audzināšanas stundā klašu audzinātāji audzēkņus informēja par 1989. gada 23. augustā notikušo „Baltijas ceļu", kad apmēram 2 miljoni cilvēku, sadevušies rokās, veidoja teju 600 km garu dzīvo ķēdi, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu. Šī savdabīgā demonstrācija toreiz tika sarīkota, lai pievērstu pasaules uzmanību vēsturiskajam faktam, no kura cieta Baltijas valstis, proti, Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanai tālajā 1939. gada 23. augustā, kad PSRS un Vācija sadalīja ietekmes sfēras Austrumeiropā.
– Mūsu akcijas mērķis savukārt ir sajust to spēku, kas raisījās „Baltijas ceļa" laikā pirms 25 gadiem, – laikrakstam pastāstīja zibakcijas „Samīļo savu skolu" iniciatore – Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Rudīte Zauska. – Mēģināsim sadoties rokās, dziedāt latviešu tautas dziesmas, uzrunu gan šoreiz nebūs. Visu veidojam uz izjūtām, vēl nezinot, vai izdosies izveidot apli ap skolu, līdzīgi kā pirms 25 gadiem „Baltijas ceļa" organizatori nezināja, vai sastāsies nepārtraukta cilvēku ķēde cauri visām trim Baltijas valstīm.
Vaicāta, kāpēc izlozes kārtā klases tika miksētas, lai mazajiem līdzās būtu vecāko klašu audzēkņi, Rudīte Zauska atbildēja: – Gribam, lai skolēni sadraudzējas, lai savstarpēji iepazīstas. Akcijas iesākumā lielāko klašu skolēni pēc 1. septembrī veiktās izlozes devās pie mazāko klašu audzēkņiem, un zibakcijas norises laikā visi sajutās piederīgi vienai skolai. Apkārt tika laists karodziņš ar Madonas pilsētas ģerboni, un viens no pirmajiem audzēkņiem, kas pēc skolas vadības to saņēma, bija 1.a klases skolēns Artūrs Audže. Karodziņu rokās paturēja ikviens akcijas dalībnieks, līdz, atskanot uzvaras „urā", visi devās uz mācībām.
„Stara" uzrunāta, Madonas pilsētas 1. vidusskolas 4.b klases skolniece Agita Holste atklāja, ka par „Baltijas ceļu" viņa neko daudz nezina, bet šī akcija gan viņai patīk.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2014.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px