Puķu stādījumi Madonā joprojām priecē, un ne tikai pilsētas centrā, bet arī daudzviet citur – pie ēkām, apvedceļiem, iebraucot Madonā utt. Radies pat iespaids, ka tie pēc augusta lietiem kļuvuši vēl krāšņāki nekā vasaras sākumā un viducī. Iespējams, šādu priekšstatu pastiprina arī atjaunotais ielu segums. Ne velti tie, kuri kādu laiku Madonā nav bijuši, ir patīkami pārsteigti, cik pilsēta ir sakārtota, zaļa un ziedoša.
Taču ir jau septembris, aizvien izteiktāk sevi piesaka rudens, bet vēsās naktis liek secināt, ka arī pirmās salnas vairs nav aiz kalniem. Cik ilgi mūs vēl priecēs šāda ainava, to jautāju Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim.
– Puķu stādījumiem ļausim ziedēt, cik ilgi vien iespējams. Tas būs atkarīgs no laikapstākļiem, tāpat vien jau tos ārā neraksim, it īpaši ņemot vērā, ka sinoptiķi daļu septembra sola siltu. Lai puķu stādījumi nezaudētu savu krāšņumu, pārziedējušie ziedi tiek regulāri noplūkti vai nogriezti, lai dobes skaistumu nezaudētu līdz pat salnām. Par to rūpējas pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu strādnieces, kas katru dienu tam pievērš uzmanību. Ļoti skaisti patlaban izskatās samteņu stādījumi ar sudrabotajām krustainēm pa vidu, tāpat citas ziedu kompozīcijas, – uzsvēra Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto