VARAKĻĀNU pagasta Stirnienes feldšerpunkts kopš septembra durvis vēris jaunās telpās Stirnienes muižā.
– Jāteic, ka Stirnienes muižā veidojas tāds kā centrs – tur atrodas pamatskola, bibliotēka, tautas nams, pagasta pārvalde un tagad arī feldšerpunkts, – stāsta Varakļānu un Murmastienes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Mozga. – Telpas nenoliedzami ir labākas, nekā tas bija iepriekšējā vietā, kur tās īrējām no vietējās draudzes. Remontu feldšerpunktā veicām paši saviem spēkiem ar tā saucamo simtlatnieku palīdzību, skolas saimnieka atbalstu, bez celtniecības firmu iesaistīšanas, un, protams, ar Varakļānu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
Kā jau tas pienākas, jaunajās telpās ir domāts par vides pieejamību un atbilstību visām prasībām. To atzina arī Veselības inspekcijas pārstāvji, kas jauno feldšerpunktu apmeklēja augusta beigās, un tas ir reģistrēts LR Veselības inspekcijā ārstniecības iestāžu reģistrā. Jāatzīst, ka mums ir veicies ar feldšerīti – Anna Kluša ir darbiniece ar pieredzi, pazīst katru vietējo un zina viņu ligas. Un reizēm cilvēkiem varbūt svarīgāk par augsto asinsspiedienu vai cukura līmeņa noteikšanu ir gluži vienkārši izrunāties. Feldšerpunktā pacienti tiek pieņemti četras dienas nedēļā – pirmdien, otrdien, trešdien no pulksten 10 līdz 12, piektdien – no pulksten 9.30 līdz 12. Savukārt no pulksten 12 līdz 15, piektdienās – līdz 14.30 feldšerīte dodas mājas vizītēs. Ceturtdiena, sestdiena un svētdiena ir brīvas. Tālruņa numurs feldšerpunktam nav mainījies – 64829401.
Autore: BAIBA MIGLONE