Kad vasaras vidū laikraksts „Stars" viesojās dzīvnieku patversmes teritorijā Praulienas pagasta „Lazdonītī", kurā darbību pārņēmusi pašvaldība, tika cerēts, ka pašvaldība dzīvnieku patversmes darbību varētu uzsākt nepilnu divu mēnešu laikā, līdz ar rudens iestāšanos. Diemžēl, ēka un pļava joprojām stāv tukšas un nekas neliecina, ka darbi būtu pavirzījušies uz priekšu.
26. jūnija domes sēdē vienprātīgi nolemjot lauzt sadarbības līgumu ar Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrību (DAB), kas šajā teritorijā saimniekoja un nodrošināja dzīvnieku patversmes darbību iepriekš, Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters lēmumu skaidroja tā: – Problēma radās uzskatos un izpratnē par to, cik būtu jāizmaksā vienam iemītniekam, uzturot to patversmē. Arī praktiskajā saskarē diemžēl nevarējām vienoties gandrīz vai ne par ko. Līdz ar to tika uzteikts līgums, ar domu, ka šķiram sadarbību. Biedrība veido savu uz biznesu orientētu dzīvnieku patversmi/viesnīcu, savukārt pašvaldība veic sociālo funkciju – klaiņojošo dzīvnieku uzturēšanu, līdz brīdim, kamēr tie atrod bijušos vai jaunos saimniekus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
DĀVJA VECKALNIŅA foto