Šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji 23 gadījumos steigušies palīgā cilvēkiem, kuri ir apmaldījušies mežā. Vislielākais notikumu skaits ir jūlijā un augustā, kad glābēju palīdzība mēneša laikā cilvēkiem bija nepieciešama 6 reizes. Turpinoties ogošanas un sēņošanas sezonai, šādu negadījumu skaits tikai pieaug.
Apmēram pusē no gadījumiem, kad cilvēki ir lūguši glābēju palīdzību, pēc tam paši ir atraduši ceļu no meža. Visdrīzāk tas ir izskaidrojams ar to, ka cilvēks satraukumā nevar orientēties, kur jau gājis, uz kuru pusi, bet, kad ir sazvanīti glābēji un cilvēks saprot, ka viņu kāds meklē, satraukums mazinās, un tad arī apjauš, uz kuru pusi būtu jādodas.
Lai došanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, VUGD aicina iedzīvotājus ņemt vērā dažus vienkāršus ieteikumus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2014.
Autore: INGA VETERE,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību
nodaļas priekšniece