Aizvadītajā Madonas novada domes sēdē, kas notika 27. augustā, tika ievēlēti Madonas novada bāriņtiesas locekļi un priekšsēdētāja vietnieks.
Madonas novada pašvaldībā saņemti Martas Stalīdzānes, Annas Sīpolas, Aleksandras Miesnieces, Ingas Lediņas, Vallijas Sīpolas, Baibas Āboltiņas, Rutas Vizānes, Jāņa Avišāna, Ulda Liniņa, Andas Vaskas, Sandras Lauvas un Līgas Brokas iesniegumi ar lūgumu atkārtoti ievēlēt par Madonas novada bāriņtiesas locekļiem. Bāriņtiesas locekļu pilnvaras beidzas saskaņā ar Bāriņtiesu likumā noteikto pilnvaru termiņu – pieci gadi, bet Sandrai Lauvai – saskaņā ar Madonas novada domes 2011. gada 28. februāra sēdes protokola Nr. 5 2. punktā noteikto termiņu.
Likuma „Par pašvaldībām" 21. panta pirmās daļas 26. punkts nosaka, ka dome var izskatīt jebkuru jautājumu, kas ir attiecīgās pašvaldības pārziņā, turklāt tikai dome var ievēlēt un atbrīvot (atcelt) bāriņtiesu priekšsēdētājus un locekļus. Bāriņtiesu likuma 9. pants nosaka, ka bāriņtiesas priekšsēdētāju, bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieku un ne mazāk kā trīs bāriņtiesas locekļus ievēlē attiecīgā pašvaldības dome uz pieciem gadiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.09.2014.
Autore: BAIBA MIGLONE