Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visiem mazajiem un lielajiem skolēniem, viņu pedagogiem un vecākiem vēl drošu mācību gadu! Lai tiešām tā būtu, sākoties jaunajam mācību gadam, vecāki un pedagogi tiek aicināti ar bērniem pārrunāt, kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi, un kā rīkoties gadījumā, ja nelaime tomēr notikusi un ir nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju, mediķu vai policijas palīdzība.
Skolēnam jāpalīdz izprast, kādēļ pastāv kaut kādi aizliegumi, kas jāievēro nevis tādēļ, ka pieaugušie tā uzskata, bet gan lai neapdraudētu sevi un apkārtējos. Jaunāko klašu skolēniem ir svarīgi izskaidrot, kā rīkoties, ja ir notikusi nelaime, kādos gadījumos, kur meklēt palīdzību – doties pie kaimiņiem, zvanīt vecākiem vai nekavējoties zvanīt uz tālruni 112 un kāda informācija ir jāstāsta. Brīdī, kad notikusi nelaime, ne tikai bērni, bet pat pieaugušie mēdz apjukt, tāpēc mājoklī bērnam redzamā un zināmā vietā vajadzētu uzrakstīt vienotā ārkārtējo notikumu tālruņa numuru 112 un vizualizēt, kādai jābūt bērna rīcībai, ja notikusi nelaime. Dispečeres, kuras pieņem 112 zvanus, vienlīdz nopietni uzklausa gan pieaugušā, gan bērna sniegto informāciju par notikušu negadījumu un uzteic, ka reizēm tiešām var saprast, ka pat jaunāko klašu skolēni prot izstāstīt situāciju un izsaukt operatīvos dienestus, kad nepieciešama palīdzība, bet tuvumā nav pieaugušo.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.09.2014.
Autore: INGA VETERE,
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta
Preses un sabiedrisko attiecību
nodaļas priekšniece