Jau ziņojām, ka 17. augusta vakars piecu bērnu ģimenei Murmastienes pagastā atnesa negaidītu nelaimi, kad pēkšņā ugunsgrēkā nodega tēta Aināra paša rokām celtā māja – bijušā veikala ēka. Zepu ģimene dažu minūšu laikā zaudēja visu savu iedzīvi, dokumentus, jumtu virs galvas, arī ģimenes mīluli kaķi.
Vienīgā laime, ka paši visi dzīvi un veseli, lai gan bērni tikai tagad tā patiesi sākot apjaust, ka māju vairs nav. Telefonsarunas laikā Sandra Zepa ik pa brīdim stāstījumu pārtrauc, lai mierinātu meitiņu: – Visu laiku meitiņa visbrašāk turējās, kaut viņai tikai 5 gadi, pati mammu mierināja. Tagad sēž un raud, teic, ka grib mājās.
Nodegušās mājas drupas ģimenei ik dienu ir acu priekšā, jo viņiem pajumti devusi Sandras mamma, kas dzīvo tieši pretējā mājā.
– Šķita, ka bērni turas, bet tagad tikai sāk parādīties sekas. Naktī mēdz trūkties no miega, maz runā. Bet ceram šo posmu veiksmīgi pārciest bez paliekošām sekām. Milzīgs paldies mūsu ģimenes dakterītei Nellijai Dokānei, sociālā dienesta vadītājai Ainai Kančai, mūs apskatīja dakteri, bērni runājās ar psihologu, tika sniegta sociālā palīdzība, – teic Sandra.
Vārdos neizsakāmu paldies viņa velta arī visiem palīgiem, kas ķērušies pie nodegušās mājas drupu novākšanas, kas ziedojuši mantas, naudu, nelieguši morālu atbalstu un uzmundrinājumu.
– Mums cilvēki zvanīja no visas Latvijas, pat ārvalstīm, lai atbalstītu, censtos palīdzēt. Ir zvanītāji, kam pašiem šāda nelaime kādreiz dzīvē notikusi. Nevaram ne pateikties visiem, kas mūs atbalstījuši.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.08.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA