Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?".
Pavisam tika iesūtīti 259 darbi, tos vērtēja rakstnieks Māris Rungulis, Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte. – No Madonas novada konkursa finālam tika aizsūtīti 6 skolēnu darbi. Lepojamies, ka 72 labāko darbu vidū ir 2 mūsu lasītāju – Patrīcijas Šmites un Roberta Upīša – domraksti. Abi laureāti mācās Madonas pilsētas 2. vidusskolā, – informē Madonas novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Līga Fiļipova. – 72 labākie darbi tiks publicēti grāmatā „Pamodināt Saulcerīti". Tādā veidā visiem būs iespējams iepazīties ar jaunu, 21. gadsimta leģendu par Stikla kalnu, Antiņu un Saulcerīti. Balvā bērni saņems ielūgumu piedalīties karnevālā un grāmatas autoreksemplāru. Karnevāla gājiens „Gribu iet uz bibliotēku" ir programmas „Rīga –
Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014" notikums. Tajā piedalīsies 2000 bērnu no visas Latvijas, kuri dosies no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno Nacionālo bibliotēku. Šajā vienreizējā pasākumā viņiem būs iespēja demonstrēt savu izveidoto karnevāla tērpu par mīļākās grāmatas tēmu, saņemt balvas, dzirdēt koncertu, piedalīties Gaismas pils iepazīšanas spēlē un uzzināt daudz jauna.
Visi skolēni, kuru darbi tika iesūtīti konkursa „Kā atmodināt Saulcerīti?" finālam Madonas novada bibliotēkā, aicināti piedalīties bezmaksas braucienā uz Rīgu 8. septembrī, lai piedalītos karnevāla gājienā „Gribu iet uz bibliotēku". Sīkāka informācija – pa t. 64821926.
Autore: BAIBA MIGLONE