Augustā biedrība „Patvērums „Drošā māja"" noslēgusi sadarbības līgumu ar Madonas novadā reģistrētu biedrību „Par brīvu Vidzemi no cilvēku tirdzniecības". Šī ir jau septītā Latvijas nevalstiskā organizācija, kura iestājusies pērn dibinātajā Nevalstisko organizāciju koalīcijā, kas tika izveidota ar mērķi attīstīt starpinstitucionālo sadarbību cilvēku tirdzniecības mazināšanā, nodrošinot ar preventīvajiem pasākumiem cilvēktirdzniecībai biežāk pakļautās riska grupas, īpašu uzsvaru liekot uz reģioniem.
Noslēgtais līgums paredz, ka jaunais koalīcijas partneris kopā ar pārējām iesaistītajām organizācijām sadarbosies cilvēktirdzniecības mazināšanas jomā, veicinot informācijas apriti par konkrētiem cilvēktirdzniecības gadījumiem, tai skaitā: kopīgi plānos preventīvos pasākumus dažādām mērķa grupām; veidos kopīgu sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām; organizēs vietējās un starptautiskās sadarbības pasākumus, seminārus un konferences, iegūstot citu organizāciju pieredzi darbā ar dažādām mērķa grupām.
„Mūsu organizācija ir dibināta šā gada aprīlī un ir pirmā juridiskā persona, kas cilvēktirdzniecības mazināšanas nolūkos apvieno domubiedrus ārpus Rīgas. Pamatā mūsu aktivitātes ir vērstas uz sabiedrības izglītošanu un preventīvo pasākumu īstenošanu cilvēku tirdzniecības novēršanai Vidzemē. Ceru, ka domubiedri apvienosies arī citos reģionos un pat novados, lai plecu pie pleca darbotos. Viens ir karotājs, bet uzvarēt var tikai kopā! Ar tādu kredo mēs pievienojamies koalīcijai," uzsver Bērzaunes pagastā dibinātās biedrības „Par brīvu Vidzemi no cilvēku tirdzniecības" valdes loceklis A. Vaišļa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.08.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA