Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis Miķelis Dāvids Rikveilis jaunnedēļ kopā ar vēl trim jauniešiem dosies uz Krakovu Polijā, kur pārstāvēs Latviju pasaules ģeogrāfijas olimpiādē. Olimpiāde notiks no 12. līdz 18. augustam.
Valsts olimpiāde ģeogrāfijā šogad notika 6. martā, un tajā zināšanās mērojās 71 jaunietis. Miķelim Dāvidam izdevās visus pārspēt un iegūt 1. vietu.
Miķelis jau iepriekš uzrādījis augstus rezultātus ģeogrāfijā. Pagājušajā gadā viņš ieguva zelta medaļu valsts olimpiādē ģeogrāfijā, kā arī devās uz pasaules ģeogrāfijas olimpiādi Kioto, Japānā. Jaunietis uzskata, ka tā bija ļoti laba pieredze, kas šogad viņam palīdzēs gūt augstākus panākumus. Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā viņš bija viens no jaunākajiem olimpiādes dalībniekiem. Šogad zināšanās daudz kas nācis klāt, arī šobrīd, neraugoties uz to, ka ir vasaras brīvlaiks, Miķelis daudz lasa un pilnveido savu redzesloku. Šajā mācību gadā Miķelis Dāvids veiksmīgi piedalījies arī LTV1 rīkotajā erudīcijas spēlē „Gudrs, vēl gudrāks", kur 11. klašu dalībnieku vidū ieguva 2. vietu. – Taču dzīvē visam jābūt līdzsvarā – pie grāmatām vai datora vien nesēžu, mācos arī autoskolā un drīzumā ceru iegūt autovadītāja apliecību, – stāsta jaunietis.
Turēsim īkšķus un gaidīsim Miķeli mājās ar labiem panākumiem!
Autore: BAIBA MIGLONE