Vakar bija pēdējā diena, kad Latvijas politiskās partijas Centrālajai vēlēšanu komisijai varēja iesniegt savus deputātu kandidātu sarakstus.
Šoruden līdzās Latvijas politikas veterāniem Zaļo un Zemnieku savienībai, „Vienotībai", Nacionālajai apvienībai „Visu Latvijai!"-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) un nosaukumu pamainījušajam no „Saskaņas centra" uz sociāldemokrātisko partiju „Saskaņa" pievienosies vairāki jaunpienācēji. Tiesa, par īstiem pirmziemniekiem var uzskatīt tikai dažas partijas, kā, piemēram, „Izaugsmi", kuras rindās grūti būs atrast kādu politikā ilgāk apviļājušos cilvēku. To pašu gan nevar teikt par partiju „Vienoti Latvijai", kas savās rindās nolasījusi aizgājušo gadu politikas „ziedu", partiju „Latvijas attīstībai", kuras galvgalī esošais bijušais Latvijas Bankas prezidents un premjers Einars Repše savu kampaņu uzsāka jau labu laiku pirms parlamenta un pat pašvaldību vēlēšanām. Lai gan no pirmā acu uzmetiena šīm partijām gribētos pieskaitīt arī „No sirds Latvijai" un „Latvijas Reģionu apvienību", tās par īstām veco vēžu pulcēšanās vietām vispārpieņemtā izpratnē nevar uzskatīt, jo apvieno cilvēkus, kuri ir bijuši klāt politikas veidošanas procesam, taču paši politikā nav darbojušies.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.08.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS