„Stars" jau ir rakstījis par Līgu Apsēnu kā vienu no jauniešiem, kuriem, uzsākot pagājušo mācību gadu, tika piešķirta Latvijas Universitātes (LU) Fonda stipendija „Ceļamaize". Līga studē bioloģiju un neilgi pēc atgriešanās no mācību prakses Kolkā piekrita sarunai par ieguvumiem, ko sniedza izcīnītā stipendija, kā arī prakses un pirmā studiju gada iespaidiem.
Vaicāta, kā aizritējis pirmais gads augstskolā, Līga Apsēna atzīst, ka laiks aizsteidzies ļoti ātri, atnesdams sev līdzi pārmaiņas: – Patlaban lielāko daļu sava laika pavadu Rīgā, kur dzīvei ir pavisam citi apgriezieni – katru dienu jaunas tikšanās un iespējas. Pateicoties stipendijai, varēju iegādāties portatīvo datoru, kā arī pilnveidot sevi, baudot kultūras pasākumus un piedaloties deju nodarbībās. Protams, stipendija palīdzēja segt arī dažādus ikdienas tēriņus.
Viena studiju gada pieticis, lai saprastu, ka izvēlētais studiju virziens ir īstais, jo attaisno uz to sākotnēji liktās cerības.
– Nenoliedzami, bija jāsaskaras arī ar grūtībām, jo mācījāmies ne tikai bioloģiju, bet arī citus dabaszinātņu priekšmetus, kā, piemēram, fiziku, augstāko matemātiku, zemes zinātnes. Grūtības izturēt un apgūt studiju vielu palīdzēja lieliskie kursa-
biedri – esam patiešām atsaucīgs kolektīvs. Tieši sabiedrība fakultātē sagādā vislielāko prieku, jo arī pasniedzēji ar studentiem ir uz „tu". Prieks, ka kursā neesmu vienīgā no Madonas novada – arī viens kursabiedrs nāk no šīs puses. Ja aizdomājos par nākotni un darba iespējām, jāatzīst, ka pilnīgas skaidrības par to vēl nav, tomēr savu jomu jau esmu izvēlējusies – tā būs „zaļā bioloģija". Vēlos savu nākotni saistīt ar darbu Dabas aizsardzības pārvaldē, dabas rezervātos. Otra bioloģijas joma, tā sauktā „baltā bioloģija", kas sevī ietver mikrobioloģiju, ģenētiku un darbu laboratorijās, saista mazāk, – skaidro Līga.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.08.2014.
Autore: RITA TURKINA
Foto no personiskā arhīva