Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Atkritumi no karjera ezera tiks izvesti regulāri

Redakcija

Autors • 05.08.2014.

Atkritumi no karjera ezera tiks izvesti regulāri
Burtu lielums

Madonas pilsēta šovasar priecē ar skaistajām puķudobēm, regulāri nopļautajiem zālieniem, neraugoties uz to, ka Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļā strādā vien astoņi darbinieki, turklāt vasara ir arī atvaļinājumu laiks.

Teritorijas sakopšanai un uzturēšanai tiek gan atvēlēti līdzekļi, gan ieguldīts liels darbs. Bet, turpinoties lielajai svelmei, daudzi madonieši dodas uz karjera ezeru, lai atpūstos un atveldzētos no karstajiem saules stariem. Un tur, kā liecina „Stara" e-pastā saņemtā madonietes Ingas, kas dzīvo Lazdonas pagasta teritorijā, vēstule un tai pievienotās fotogrāfijas, ne vienmēr viss ir labākajā kārtībā.
Vēstules autore vērš uzmanību uz diviem aspektiem – visai cūciskajai iedzīvotāju uzvedībai daudzu iecienītajā atpūtas vietā, kā arī sadzīves atkritumu neregulārai izvešanai: „Nesaprotu – vai mēs esam cūkas, vai vienkārši esam iemācījušies pievērt acis uz apkārt notiekošo tādā pakāpē, ka varam mierīgi dzīvot šādā vidē. Lietas būtība – šorīt devāmies peldēties uz karjera ezeru, uz to nomaļāko galu, kas pēc būtības atrodas Lazdonas teritorijā, bet arī tur cilvēki šajā karstajā laikā jau no paša rīta meklē veldzi. Taču skats, kas mums pavērās, bija atbaidošs, lai neteiktu vairāk. Un radās jautājumi – vai tiešām esam tiktāl degradējušies, ka aiz sevis nevaram savākt? Ar to domāju pašus peldētājus. Otrs, kas raisīja neizpratni, – ja ir konteiners, tad jābūt kādam, kas ir atbildīgs par tā regulāru izvešanu. Un tad jau vairs nav nozīmes, kas – Madonas novada pašvaldība vai Lazdonas pagasta pārvalde – ir par to atbildīgs.
Taču visvairāk satriec tas, ka cilvēki arī šajā piesārņotajā vietā vēl iet un peldas, un vēl turp ved savus bērnus. Mēs esam cilvēki vai…?"
Lai noskaidrotu, kāpēc atkritumi netiek izvesti, vispirms sazinājos ar SIA „Madonas namsaimnieks", kur uzzināju, ka tieši todien (pagājušajā trešdienā) sadzīves atkritumi tikuši izvesti. Kā uzsvēra SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Osvalds Lucāns, šoreiz tos esot izvedis „Madonas namsaimnieks", bet principā tas esot Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas ziņā. To apstiprināja arī Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.08.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px