Aizvadītajā mācību gadā „Start (it)" projekta ietvaros Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolotājas Līga Ozdoba, Jolanta Riekstiņa un Inese Strode uzsāka 82 jauno programmētāju apmācību, iepazīstinot audzēkņus ar programmēšanas pamatiem.
Projekta „Start (it)" konferences noslēgumā Madonas novada pašvaldība ieguva apbalvojumu „Gada pašvaldība", bet Madonas pilsētas 1. vidusskola – apbalvojumu „Projekta lepnums" un „Programmēšanas entuziasts 2014".
– Tehnoloģijas Madonas pilsētas 1. vidusskolā vienmēr bijušas prioritāte, – neslēpj skolas direktora vietniece mācību darbā Inese Strode. – Mums ir gan resursi, gan cilvēki, kas to novērtē. No 4. līdz 12. klasei visiem audzēkņiem mācām informātiku, bet ideju mācīt programmēšanu akceptējām, jo bija liels un pamatīgs atbalsts no nozares speciālistiem. Pirmo reizi Latvijā vadošie nozares speciālisti atbalstīja mācību materiālu un mācību metožu izveidi, tāpat tika sniegts atbalsts personālam un apmācības skolotājiem.
Tā kā Madonas pilsētas 1. vidusskolā darbojas vairāki informātikas skolotāji, projektā tas bija komandas darbs.
– Konferences laikā daudzām Latvijas skolām bija pārsteigums, ka mums ir trīs informātikas un programmēšanas skolotāji, jo ir skolas, kur tikai viens, – atzina Inese Strode. – Tehnoloģiju speciālistu skolās trūkst, tie aiziet uz privāto biznesa sektoru. Tā kā esam skolas patrioti, tepat Madonā auguši un mācījušies, ar visiem spēkiem ķērāmies klāt jaunās idejas ieviešanai – programmēšanas apmācībai. Vispirms braucām mācīties un apguvām gan jauno programmēšanas valodu Java, gan mācību metodiku. Izmantojām operētājsistēmu Android, kas ir viedtālruņos un planšetēs. Jauniešiem interese pieauga, veidojot pirmās aplikācijas, tās darbinot savos viedtālruņos, viņi saskatīja saikni ar reālo dzīvi. Katru nedēļu notika video lekcijas skolotājiem, ko klausījāmies, risinājām uzdevumus, viena otrai palīdzējām. Stundās pie audzēkņiem gājām divatā, atbalstot un papildinot viena otru. Piesaistījām lielu audzēkņu skaitu, programmēšanu mūsu skolā apguva 82 audzēkņi no 8. līdz 12. klasei. Nebija viegli, jo kolēģes Līga Ozdoba un Jolanta Riekstiņa ir lietišķās informātikas skolotājas, bet, kopīgi strādājot, mums tomēr izdevās gan ieinteresēt bērnus, gan pašām daudz uzzināt, tāpēc tik labs novērtējums.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.08.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no pasākuma