Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Kopā mēs varam vairāk

Redakcija

Autors • 30.07.2014.

Kopā mēs varam vairāk
Burtu lielums

Jau iepriekš laikraksta „Stars" lasītāji tika informēti par 25. jūlijā notiekošo labdarības dienu, kad katram labas gribas cilvēkam tika dota iespēja sagādāt prieku kādam citam. Cilvēki tika aicināti ziedot mīkstās rotaļlietas, puzles, galda spēles, kas vēlāk tiks nodotas ģimenes ārstu praksēm un Madonas slimnīcas bērnu nodaļai.

Kā informēja viena no akcijas līdzautorēm Malvīne Stučka, cilvēku atsaucība pirmajai reizei bijusi gana liela, protams, tas patīkami pārsteidzis un licis noprast, ka arī laikā, kad, iespējams, pašiem neiet tik labi, kā vēlētos, tomēr spējam iepriecināt citus.
Malvīne pastāstīja: – Šādu akciju rīkojām pirmoreiz, tādēļ bija sa­traukums, kā viss noritēs. Prieks, ka viss tik labi sanāca. Patīkami redzēt un zināt, ka ir tik daudz cilvēku, kas nav vienaldzīgi. Priecē, ka bija tādi, kas nāca pat divas reizes, lai atnestu mantas.
Taujāta, vai arī nākamgad ir vērts rīkot šādu akciju, Malvīne pārliecinoši atbildēja: – Noteikti šī tradīcija ir jāturpina, jo vienmēr būs cilvēki, kas vēlēsies palīdzēt citiem. Nevar nepieminēt tās brīnišķīgās sajūtas, ka otram esi licis sajusties labāk. Šīs labdarības akcijas liek cilvēkiem aizdomāties, ka palīdzēt kādam ir pavisam vienkārši, vajadzīgs pavisam nedaudz, lai otra acīs iedegtu prieku. Neizsakāmi liels paldies jāsaka katram, kas atcerējās un atnāca; pateicoties šiem labajiem cilvēkiem, bērniem atveseļošanās ceļš būs interesantāks un patīkamāks.
Savukārt sastaptā Iveta atklāja, ka iniciatore mantu ziedošanai esot bijusi trīspadsmitgadīgā radu meitene Madara. Iveta ar smaidu sejā rādīja, kādas skaistas rotaļlietas atnesusi: lācīšus, bruņurupučus, kamieļus un citus zvērus, kas tagad varēs kļūt par kāda slimnieka draugu. Meitenei šīs mantiņas vairs neinteresējot, un to esot ļoti daudz, tādēļ jau sen radusies ideja tās atdot citiem. „Visu laiku nevarējām vien izdomāt, kur tās likt, bet tad „Starā" izlasījām par šo akciju. Esam gandarītas, ka varam iepriecināt citus un pie reizes mājās atbrīvot vietu. Slimnīcās rotaļlietas vienmēr būs vajadzīgas; pirmkārt, nekas nav mūžīgs, un arī mantas nolietojas, saplīst; otrkārt bērniņiem ātri iepatīkas lietas, un kāds savu iemīļoto mantiņu vēlas paturēt, pēc izārstēšanās to paņemt uz mājām, tādēļ nav nekāds brīnums, ka slimnīcās rodas rotaļlietu trūkums."
Piecu bērnu vecmāmiņa Iveta pēc savas pieredzes ļoti labi zina: ja bērnam ir daudz rotaļlietu, viņš vairs tās nespēj novērtēt, tādēļ labāk mantiņas atdot kādam, kam tās noderēs vairāk.
Akcijas organizatori saka paldies par sadarbību Madonas novada pašvaldības sociālajam dienestam un tā darbiniecei Inesei Zālītei, Madonas novada reģiona laikrakstam „Stars", kā arī Rolandam Cāzeram par skaisto afišu.

Autore: LAURA RUSKULE

DĀVJA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px