– VARAKĻĀNU poliklīnikā Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles izbraukuma laikā pagājušajā trešdienā asinis nodot bija ieradušies 42 donori, – laikrakstu informēja VADC Latgales filiāles virsmāsa Velta Andrijevska.
– Dažādu iemeslu dēļ trim no atnākušajiem nācās atteikt, līdz ar to asinis ziedoja 39 donori, starp tiem arī 4 pirmreizējie. Ņemot vērā, ka parasti vasarā krītas donoru aktivitāte, varakļāniešu atsaucība vērtējama kā pietiekama. Salīdzināšanai varu minēt, ka šajā pirmdienā izbraukumā Viļakā piedzīvojām ļoti lielu cilvēku atsaucību – asinis ziedoja 107 donori.
Patlaban arī situācija, kas skar asins krājumu, vērtējama kā uzlabojusies, jo asiņu vairs tik izteikti netrūkst, tomēr tie, kas vēl nav paguvuši ziedot asinis, joprojām tiek aicināti to darīt. Pašlaik asins bankā vismazākais krājums ir A grupas, O rēzus pozitīvās, B un AB rēzus negatīvo grupu asiņu. Pietiekams krājums ir vienīgi ar B rēzus pozitīvās grupas asinīm.
Autore: RITA TURKINA