No 13. līdz 18. jūlijam Madonas katoļu draudzes prāvests Rihards Rasnacis devās komandējumā uz Holandi.
Kopā ar projekta vadītāju Maiju Dzērvi no Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes un vēl sešiem vīriem priesteris nedēļu garā misijā pavadīja Nīderlandē, lai no dievnamiem, kas tur nesen slēgti (katoļu skaits samazinās), atvestu baznīcu inventāru un liturģiskos priekšmetus. Sadarbībā ar vietējiem katoļiem komanda demontēja vairākus altārus, senu kredenci, statujas, lūgšanu solus un citas lietas, kas turienes draudzēm vairs nav nepieciešamas, bet būs noderīgas baznīcām Latvijā.
No Nīderlandes pilsētas Einhovenas jau iepriekš atvestas arī Krusta ceļa stacijas, kas 25. martā tika uzstādītas Madonas katoļu baznīcā. Iepriekšējās Krusta ceļa gleznas savu laiku te bija nokalpojušas, un, kā atzīst priesteris Rihards Rasnacis, šīs Madonas dievnamā ir daudz cienīgākas.
No 21. līdz 24. jūlijam priesteris Rihards Rasnacis vadīja ministrantu nometni Rīgā. Programmā bija iekļauta apmācība par ministrantu kalpošanu pie altāra, sadraudzība, sports. No 31. jūlija līdz 10. augustam Madonas katoļu prāvests vadīs ministrantus svētceļojumā uz Romu.
Jāpiemin, ka 31. augustā vizītē uz Madonas draudzi savukārt ieradīsies arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs. Tiks dalīts Iestiprināšanas sakraments. Šobrīd pie baznīcas tiek atjaunots nodegušais šķūnis, tiek remontēta baznīcas sakristeja. Aktīvā celtniecības fāze draudzē noslēgsies augusta beigās, kad paredzēta bīskapa Zbigņeva Stankeviča vizitācija.
Autore: INESE ELSIŅA