Noslēgusies 8 dienu ilgā veloekspedīcija „Izaicinājums – 2014" pa Madonas novadu. Vienā no jūlija pēcpusdienām veloekspedīcijas dalībnieki apciemoja Kusas multifunkcionālo centru „1. stāvs". Velovēstnieku ekspedīcija pa jaunatnes iniciatīvu skartajām vietām Madonas novadā bija paredzēta Madonas novadā deklarētajiem un dzīvojošiem jauniešiem vecumā no13 līdz 25 gadiem.
Lai vairāk uzzinātu, kā apņēmīgajiem jauniešiem gājis, uzrunāju Aleksandru Šrubu, vienu no grupas vadītājiem.
– Neizsakāmi jauks un spilgtā atmiņā paliekošs piedzīvojums. Nobraukti vairāk kā 300 km, bet nogurums tikpat kā nav jūtams. Brauciena laikā iepazīti jauni cilvēki, lietderīgi pavadīts laiks, iegūtas zināšanas. Katrā vietā, kur pabijām, valdīja sava noskaņa, tāpēc grūti izcelt vienu labāko – visur jutāmies gaidīti. Katrs pagasts spēja pārsteigt ar kaut ko unikālu. Visvienkāršākais piemērs – nekad nevienā vietā divreiz netikām ēduši vienu un to pašu. Paldies Edītei Zaubei par patriotiskajām sajūtām, paceļot karogu un dziedot dziesmas, arī Agrim Lungevičam par saturīgo informāciju saistībā ar projektu rakstīšanu, – par piedzīvoto pastāstīja Aleksandrs Šrubs.
Taujāts par savstarpējām attiecībām pirmajās dienās, Aleksandrs atcerējās, ka sākumā visi izskatījušies mazliet nobijušies, bet tas ātri pagaisis, jo komanda patiešām bijusi ļoti veiksmīga – pozitīvi un atvērti jaunieši, kas kļuvuši ļoti vienoti. Priecējis arī tas, ka visi bijuši paklausīgi, pretimnākoši, zinātkāri.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.07.2014.
Autore: LAURA RUSKULE
IVETAS KAPARKALĒJAS foto