Aizvadītajā nedēļā kuplā pulkā sanākušie vietējie seniori tikās ar Latvijas Pensionāru federācijas vadītāju Andri Siliņu, lai uzklausītu aktualitātes, kas skar un satrauc pensionārus, – pensiju indeksācijas, un citus jautājumus.
Tikšanās ievadā Andris Siliņš atgādināja, ka no valsts ir izbraukusi aptuveni viena trešdaļa darbspējīgo cilvēku, vienlaikus pametot mūsu sociālo apdrošināšanas sistēmu un rūpes par savu vecāko paaudzi, respektīvi, par tiem, kas pašlaik saņem pensijas. – Ja šie cilvēki atgrieztos Latvijā un maksātu nodokļus šeit, nevis ārzemēs, kur gada laikā mūsu tautieši nodokļos atdod vairāk nekā miljardu eiro, tad droši varētu runāt par trešdaļu lielākām pensijām, nekā tās ir šodien. Zinot, ka joprojām katru mēnesi pāris tūkstošu cilvēku (ļoti bieži kopā ar ģimenēm) Latviju turpina atstāt, federācija strādā pie tā, lai to mazumiņu, kas ir mūsu rīcībā – pensiju fondā – izmantotu maksimāli efektīvi un sociāli taisnīgi, – uzsvēra Andris Siliņš, turpinājumā minot, ka patlaban federācijas rūpēs ir vairāki jautājumi, pirmais no tiem – minimālā pensija.
– Sakarā ar to, ka pensiju aprēķināšanā tiek pielietoti speciāli koeficienti, kas krīzes laikā kļuva pat negatīvi, 86 tūkstoši pensionāru līdz šim brīdim saņem pensiju daudz mazāku, nekā tā būtu bez minētajiem koeficientiem. Par laimi, pašreizējais Labklājības ministrs Auguļa kungs ir nopietni pievērsies šim jautājumam, un zināmā mērā tas var iepriecināt nākamos pensionārus, kam pensijas vēl tiks aprēķinātas. Šis jautājums tiek risināts vairākus gadus, bet jācer, ka tuvākajā laikā Saeima visbeidzot noteiks, ka šie koeficienti nevar būt zemāki par vienu, kā arī tiks noteikti griesti augstākajam koeficientam, – norādīja federācijas vadītājs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.07.2014.
Autore: RITA TURKINA
DĀVJA VECKALNIŅA foto